قابل توجه کاربران محترم کتابخانه:

لیست پایان نامه های جدید تحویل شده به کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی مربوط به خرداد ماه سال 97 (لیست پیوست) در نرم افزاز سیمرغ ثبت گردیده و قابل استفاده و بهره برداری می باشد.

پایان نامه های خرداد ماه 1397

قابل توجه کاربران محترم کتابخانه:

لیست تازه­های کتاب کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی در خرداد ماه سال 97 به شرح ذیل در نرم افزار سیمرغ ثبت گردیده و قابل استفاده و بهره برداری می باشد.

تازه های کتاب فارسی خرداد ماه97

تازه های کتاب لاتین خرداد ماه 97

کتاب های اهدایی خرداد ماه97

 

 

کارگاه آموزشی مقاله نویسی (به روش نظام مند و فرا تحلیل) ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی که از تاریخ 97/4/4 شروع شده بود امروز به پایان رسید. در این کارگاه آموزشی 8 ساعته که توسط آقای دکتر حمید صالحی نیا تدریس شد مواردی از جمله مفاهيم پايه مرور نظامند و کاربردهای آن، مراحل انجام يك مرورساختار يافته انتخاب عنوان مناسب جهت یک مطالعه مرور نظامند، نحوه یافتن مقالات مرتبط ، نحوه ارزیابی کیفیت مقالات و نرم افزار Stata جهت انجام فرا تحلیل آموزش داده شد.

IMG 4928

 

 

به اطلاع دانشجویان گرامی می­ رساند از تاریخ چهارشنبه 1397/4/6همزمان با پایان امتحانات ، ساعت کاری سالن­ های مطالعه تا پایان وقت اداری (ساعت 15) می ­باشد.

                                                                                                                                        کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی

گروه رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور برای هفتمین سال متوالی دانشگاه­ها و موسسات پژوهشی را به صورت رسمی بر اساس شاخص ها و معیار های مصوب ششمین نشست فوق العاده وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی رتبه­ بندی نمود.

در این رتبه بندی ۱۸۲ دانشگاه و موسسه پژوهشی دولتی توسط ۲۶ شاخص در قالب ۵ معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین المللی، تسهیلات - امکانات و فعالیت های اجتماعی- اقتصادی و صنعتی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

در رتبه بندی منتشر شده بخشی از اطلاعات توسط دانشگاه ها و موسسات و از طریق پرسشنامه الکترونیکی گروه رتبه بندی گردآوری شد. بخشی دیگر از اطلاعات مورد نیاز رتبه بندی که پژوهش محور بوده اند نیز توسط کارشناسان گروه رتبه بندی ISC از پایگاه های اطلاعاتی WoS و ISC تهیه شد.

با توجه به ماهیت و فعالیت های متفاوت مراکز آموزشی در کشور و تفاوت بین آنها نتایج در رتبه بندی ISC در پنج زیرگروه دانشگاه های جامع، دانشگاه های صنعتی، پژوهشگاه ها، دانشگاه های هنر و دانشگاه های علوم پزشکی ارائه می شود.

در رتبه بندی دانشگاه های جامع، 81دانشگاه حضور داشته اند که این تعداد در سال گذشته برابر با ۶۳ مورد بوده است. دانشگاه تهران همچون سال های گذشته رتبه اول را در کشور در بین دانشگاه های جامع به خود اختصاص داده استدانشگاه های تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، کاشان و بوعلی سینا به ترتیب در جایگاه های دوم تا دهم جدول قرارگرفته اند.

علاقه مندان می­توانند با مراجعه به سایت رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی ایران به آدرس http://ur.isc.gov.ir از نتایج این رتبه بندی آگاه شوند.