به اطلاع دانشجویان گرامی می­ رساند از تاریخ چهارشنبه 1397/4/6همزمان با پایان امتحانات ، ساعت کاری سالن­ های مطالعه تا پایان وقت اداری (ساعت 15) می ­باشد.

                                                                                                                                        کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی

گروه رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور برای هفتمین سال متوالی دانشگاه­ها و موسسات پژوهشی را به صورت رسمی بر اساس شاخص ها و معیار های مصوب ششمین نشست فوق العاده وزرای آموزش عالی کشورهای اسلامی رتبه­ بندی نمود.

در این رتبه بندی ۱۸۲ دانشگاه و موسسه پژوهشی دولتی توسط ۲۶ شاخص در قالب ۵ معیار کلی پژوهش، آموزش، وجهه بین المللی، تسهیلات - امکانات و فعالیت های اجتماعی- اقتصادی و صنعتی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

در رتبه بندی منتشر شده بخشی از اطلاعات توسط دانشگاه ها و موسسات و از طریق پرسشنامه الکترونیکی گروه رتبه بندی گردآوری شد. بخشی دیگر از اطلاعات مورد نیاز رتبه بندی که پژوهش محور بوده اند نیز توسط کارشناسان گروه رتبه بندی ISC از پایگاه های اطلاعاتی WoS و ISC تهیه شد.

با توجه به ماهیت و فعالیت های متفاوت مراکز آموزشی در کشور و تفاوت بین آنها نتایج در رتبه بندی ISC در پنج زیرگروه دانشگاه های جامع، دانشگاه های صنعتی، پژوهشگاه ها، دانشگاه های هنر و دانشگاه های علوم پزشکی ارائه می شود.

در رتبه بندی دانشگاه های جامع، 81دانشگاه حضور داشته اند که این تعداد در سال گذشته برابر با ۶۳ مورد بوده است. دانشگاه تهران همچون سال های گذشته رتبه اول را در کشور در بین دانشگاه های جامع به خود اختصاص داده استدانشگاه های تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، کاشان و بوعلی سینا به ترتیب در جایگاه های دوم تا دهم جدول قرارگرفته اند.

علاقه مندان می­توانند با مراجعه به سایت رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی ایران به آدرس http://ur.isc.gov.ir از نتایج این رتبه بندی آگاه شوند.

بر اساس اعلام روابط عمومی سمت دکتر احمد احمدی عضو شورای انقلاب فرهنگی و رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) در ساعات پایانی روز جمعه (18 خرداد ماه) به دلیل عارضه قلبی، در بیمارستان امام خمینی (ره) دار فانی را وداع گفت.

دکتر احمد احمدی از سال 1352 عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بود و تدریس فلسفه اسلامی، فلسفه غرب و فلسفه تطبیقی را در مقطع دکترا در کارنامه تدریس خود داشت. وی از سال 1360 به عنوان عضو شورای انقلاب فرهنگی فعالیت داشت. او بنیان گذار سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) بود و حدود 33 سال مدیریت این سازمان را بر عهده داشت. وی همچنین از مدرسان دانشگاه تربیت مدرس بود. از جمله آثار او می توان به تألیف کتاب های "بن لایه های شناخت"، "مختارات من نصوص الفلسفه الاسلامیه"، و ترجمه آثار "نقد تفکر فلسفی غرب" ، "تأملات در فلسفه اولی" و "تأسیس ما بعد الطبیعه اخلاق" اشاره نمود.

کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی دکتر محمد حسن گنجی بدین وسیله درگذشت این استاد ارجمند را به جامعه دانشگاهی تسلیت عرض می نماید.

 

دوره دوم کارگاه های آموزشی آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی و کتابخانه مرکزی از 1396/11/26 شروع و در تاریخ 1397/2/27 به پایان رسید. در این دوره مجموعاً 12کارگاه آموزشی ( 8 دوره ویژه دانشجویان مقطع ارشد و 4 دوره ویژه دانشجویان مقطع دکترا) برگزار شد و مجموعاً تعداد 325 نفر دانشجو در این کارگاه ها حضور داشتند.

 

 

 

قابل توجه اعضاء محترم هیئت علمی و دانشجویان محترم تحصیلات تکمیلی:

لیست مجلات ISI به تفکیک رتبه از Q1 تا Q4 جهت استفاده معرفی می گردد:

لیست مجلات ISI با رتبه Q1

لیست مجلات ISI با رتبه Q2

لیست مجلات ISI با رتبه Q3

لیست مجلات ISI با رتبه Q4

                                                                                                         کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاع رسانی